Szkoła Podstawowa w Chojnowie

 

Nawigacja

Oddział przedszkolny

  • Wyjazd na basen

    Wyjazd na basen do Mławy

    25 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnowie wraz z opiekunami panią Beatą Dabrowską, panem Marcinem Jasińskim i panią Ewą Woźniak wybrali się na basen do Mławy. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni. Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów dzieci mogły korzystać z basenu, brodzika i zjeżdżalni. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks.

  • 23 Kwiecień 2024

    Światowy Dzień Książki

    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Świętują wtedy autorzy, wydawnictwa, księgarnie, ale przede wszystkim jest to dzień czytelników. Książka jest jednym z najważniejszych mediów przekazu, a dzięki nowoczesnej technice dostępna jest niemal dla każdego. Osoby, które nie lubią czytać mogą je teraz odsłuchiwać, a jeśli nie stać nas na zakup - w bibliotekach jest szeroki dostęp do literatury zupełnie za darmo. Czytelnictwo można wspierać nie tylko czytając, ale także robiąc zakupy i wypożyczając książki. Wypożyczanie książek również wpływa na rozwój czytelnictwa. 

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi w naszej szkole

    22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach – od Singapuru do Rzymu, od Alaski po Australię.

    Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Jako społeczność szkolna również wzięliśmy udział w tych ważnych wydarzeniach.

    Dzieci pięknie śpiewały piosenki o naszej błękitnej planecie, o segregacji śmieci, o ekologii. Aby uczcić Dzień Ziemi ogłoszony został konkurs plastyczny dla naszych uczniów pod hasłem "Dobre rady na odpady".

  • Konkurs Plastyczny KRUS

    Konkurs Plastyczny KRUS "Bezpiecznie na wsi"

    Prace konkursowe uczniów naszej szkoły. "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy.

    Prace uczniów klas I-III.

    Prace uczniów klas IV-VI.

  • Dzień Sportu.

    Dzień Sportu w naszej szkole.

    8 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień Sportu", który został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Beatę Dąbrowską i pana Marcina Jasińskiego. Fundatorem upominków z okazji "Dnia Sportu" była pani Dyrektor Renata Bukowska, której bardzo serdecznie dziękujemy.

    Dzień Sportu to doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrej kondycji.

    Regularna aktywność fizyczna przynosi niezliczone korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Ćwiczenia wzmacniają serce, poprawiają krążenie krwi, wzmacniają mięśnie i kości oraz wspomagają kontrolę wagi ciała.

    Ale to nie wszystko! Aktywność fizyczna ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Pomaga w redukcji stresu, poprawia jakość snu, zwiększa poziom energii i poprawia nastrój.

    Dlatego dzisiaj zachęcamy Cię do podjęcia aktywności fizycznej, która sprawia Ci przyjemność - czy to jogging, joga, taniec, pływanie, czy nawet krótka przechadzka. Ważne, aby ruch stał się integralną częścią Twojego codziennego życia.

    Nie zapominajmy, że każdy krok, skok czy ćwiczenie przynoszą korzyści dla naszego zdrowia. Zadbajmy o siebie poprzez regularną aktywność fizyczną - nasze ciała i umysły będą nam za to wdzięczne!

    Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu. 

  • Dzień Zdrowia

    Dzień Zdrowia 

    8 kwietnia pierwszoklasiści obchodzili Światowy Dzień Zdrowia.  Przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej na zajęciach zapoznali się z "Piramidą zdrowego żywienia ", opowiadali jak należy dbać o zdrowie. Dzieci utrwaliły sobie zasady higieny zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się.  Głównym celem zajęć była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do właściwego odżywiania się. aktywnego spędzania czasu wolnego. 

    Dzieci należy uczyć jak dbać o zdrowie, przypominać o zasadach higieny i prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Należy dzieciom zapewnić warunki do uprawiania sport i ruch na świeżym powietrzu, co jest naturalną potrzebą rozwojową każdego dziecka.

  • Pasowanie na czytelnika.

    Pasowanie na czytelnika.

    8 kwietnia odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika", na którym pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Pierwszoklasiści po pomyślnie zdanym "egzaminie na czytelnika" i złożonej obietnicy, że będą szanować książki, zostali pasowani na czytelników.  Z tej okazji każdy pierwszoklasista otrzymał książkę "Szewczyk Dratewka" oraz  pamiątkowy dyplom. Wszystkim życzymy wiele radości z czytania.

  • Święta tuż, tuż...

    Święta u pierwszoklasistów tuż, tuż...

    Zajęcia plastyczno-techniczne uczniów klasy pierwszej.

    Pisanki w wykonaniu pierwszaków.

    Wesołych Świąt.

  • Zajęcia plastyczne w "O"

    Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych.

    Zajęcia plastyczne w grupie przedszkolnej.

  • Dzień Kolorowej Skarpetki

    "Dzień Kolorowej Skarpetki"- klasa I

    21 marca to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tym dniu świętujemy pierwszy dzień wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazujemy symboliczne wsparcie dla dotkniętych nim osobom. Osoby z Zespołem Downa są częścią naszej społeczności i mają takie same potrzeby i pragnienia jak każdy inny człowiek.

  • Gminny Konkurs "Palma Wielkanocna"

    Gminny Konkurs "Palma Wielkanocna"

    Nasza szkoła brała udział w gminnym konkursie "Palma Wielkanocna" organizowanym przez ZPO Kuczbork. 

    W pierwszej kategorii ( Przedszkola),  Franciszek Wółkiewicz zajął  II miejsce. 

    W drugiej kategorii (klasy I-III), Tomasz i Aleksander Biliccy zajęli  II miejsce ,

    Bartłomiej Kiwicki otrzymał dyplom za udział .

    Serdecznie gratulujemy!

  • Pierwszaki witały Panią Wiosnę.

    Pierwszaki witały Panią Wiosnę.

    Pierwszaki radośnie powitały Panią Wiosnę.

    Zajęcia plastyczne w klasie pierwszej z okazji Dnia Wiosny.

    Zabawy wiosenne.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu.

    Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu.

    Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. 21 marca 2024 roku dzieci uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie Wiosny”. Sala zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów. Na uwagę zasługiwał również „Zielony ogródek”, który założyły przedszkolaki parę dni wcześniej. Z wielką radością sadziły roślinki  i siały nasionka kwiatków wiosennych.

  • Ognisko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

    Ognisko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

    Przemarsz uczniów z Marzanną, oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

  • Zajęcia kulinarne w kl.1

    Zajęcia kulinarne w klasie pierwszej

    Uczniowie klasy pierwszej smażyły naleśniki. 

    Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie sztuki kulinarnej, oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Poznawać tradycyjną, polską kuchnię, a także egzotyczną kuchnię z różnych zakątków świata.

    Na poczatku zajęć dzieci starannie umyły ręcę. Następnie rozpoznawały i nazywały przyniesione produkty oraz omawiały przybory wykorzystywane do przygotowania ciasta naleśnikowego. Po przygotowaniu ciasta i upieczeniu naleśników nadszedł długo wyczekiwany moment - samodzielne dekorowanie  naleśników swoim ulubionym dodatkiem i degustacja wytworów grupowej pracy.

    To był dzień pełen emocji i nowych doświadczeń.

  • Warsztaty Wielkanocne

    "Warsztaty Wielkanocne"

    Warsztaty - las w słoikach z elementami wielkanocnymi.

    18 marca 2024r. w poniedziałek zostaliśmy zaproszeni przez panią kierownik Biblioteki Publicznej w Kuczborku na zielone warsztaty łączące edukację przyrodniczą i sztukę - ,,Las w szkle". Dzieci tworzyły kompozycje z wykorzystaniem keramzytu, węgla aktywnego, piasku, kamieni ozdobnych, ziemi, mchu i roślin. Zajęcie bardzo zajmujące ale niełatwe i wymagające cierpliwości i precyzji. Elementem dekoracyjnym były wielkanocne jajeczka.

    Warsztaty prowadziły panie z ,,Monnemi Art". 

  • Powiatowy Konkurs Pożarniczy OTWP

    Powiatowy Konkurs Pożarniczy OTWP

    W dniu 15 marca br. o godz. 9:00 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

    Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowe w Żurominie.

    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Malwina Boruszewska klasa III oraz Wiktoria Rzemek klasa VI.

  • Wiosenny kącik przyrodniczy przedszkolaków

    Wiosenny kącik przyrodniczy przedszkolaków.

    Przedszkolaki dowiedziały się, co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulkę, siać rzeżuchę i kwiaty. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w pielęgnację oraz obserwacje przyrodnicze.

  • Dzień Matematyki w kl.1

    Międzynarodowy Dzień Matematyki 

    Międzynarodowy Dzień Matematyki w klasie pierwszej.

    Marzec jest miesiącem MATEMATYKI. Dzień Matematyki został wpisany do kalendarza świąt nietypowych:  12 marca - Dzień Matematyki, 14 marca - Dzień liczby Pi. Przecież matematyka nie musi być ani nudna, ani trudna!

    Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

    „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.“

                                                           Roger Bacon

    Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych, którzy myślą że jej nie lubią. Uczniowie klasy pierwszej rozwiązywali quizy matematyczne. Odpowiadali na pytania dotyczące m.in. obliczeń zegarowych, figur geometrycznych.  Uczniowie na koniec zajęć otrzymali kolorowanki z motywami matematycznymi.

    Wszystkie podjęte inicjatywy związane z obchodami Dnia Matematyki miały pokazać uczniom jasną stronę nauki tego przedmiotu.

    Na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie klasy pierwszej uczyli sie pisać działania matematyczne w programie Word. Wykonywali również obrazki z wykorzystaniem figur geometrycznych w programi Paint.

  • Szkolenie Rady Pedagogicznej

    Szkolenie Rady Pedagogicznej "Pierwsza Pomoc"

    PROGRAM SZKOLENIA

    • Pierwsza pomoc. Ocena stanu poszkodowanego.
    • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłego i dziecka: sztuczne oddychanie, zewnętrzny masaż serca, ćwiczenia na fantomie z AED.
    • Zasady postępowania na miejscu wypadku.
    • Zaburzenia przytomności: padaczka, cukrzyca, omdlenia.
    • Urazy kości i stawów: zwichnięcia, skręcenia, złamania.
    • Rany i krwotoki. Ciała obce: w drogach oddechowych.
    • Zaburzenia układu krążenia: zawały serca, wstrząsy, udary.
strona: