Szkoła Podstawowa w Chojnowie

 

Nawigacja

Oddział przedszkolny

  • Dzień Kredki

    22 Listopada " Dzień Kredki".

    Święto Kredki, obchodzone 22 listopada, powstało w Polsce i jest dniem dedykowanym twórczości dziecięcej oraz roli kredek w rozwoju dziecka. Jest okazją do kreatywnej zabawy i odkrywania kolorowego świata.

    Leżą w pudełeczku piękne, kolorowe.

    Albo są drewniane, albo są woskowe.

    Narysujesz nimi słoneczko i chmurkę,

    oraz dla mamusi przepiękną laurkę.

  • Prawa Dziecka

    20 Listopada "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka"

    20 listopada obchodzimy "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka"

  • Dzień Tolerancji

    16 Listopada "Międzynarodowy Dzień Tolerancji"

    "Mam prawo być inny"

    Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej szkole.

    15 listopada 2024r.obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek .Święto to  ustanowione zostało  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO.

    Tolerancja to:

    - respektowanie cudzych praw i cudzej własności;

    - uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;

    - umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;

    - docenianie rozmaitości kultur;

    - otwarcie na cudze myśli i filozofię;

    - ciekawość i nieodrzucanie nieznanego.  

    Z okazji tego święta dzieci w domach przygotowały prace plastyczne, które wyjaśniały, czym jest tolerancja, jak ją rozumieją, jakie ma ona znaczenie we współczesnym świecie.             

    Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom, pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca. Podjęta przez panie: Gabrielę i Beatę inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.          

    Namawiamy Was Drodzy Rodzice, aby ten dzień stał się pretekstem do rozmowy z Waszymi dziećmi na temat tego, jak istotna jest tolerancja i  akceptacja odmienności, bo podejmujmy aktywne starania, by się lepiej nawzajem poznać.            

    Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby  łączyć całą ludzkość. Razem z dziećmi zastanówcie się nad Waszymi postawami wobec „innych”, w tym też np. osób z niepełnosprawnością. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym  jest akceptacja.

    Piramida Tolerancji wykonanana z klocków przez uczniów klasy II.

  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Czyste powietrze-zdrowsi mieszkańcy"

                     Powiatowy Konkurs Ekologiczny                          

    "Czyste powietrze - zdrowi mieszkańcy".          

    W dniu 8 listopada 2024 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Ekologicznego przeznaczonego dla uczniów z terenu powiatu żuromińskiego „Czyste powietrze – zdrowi mieszkańcy”.

    Komisja konkursowa wyłoniła Laureatów. 

    III  miejsce – Bartłomiej Kiwicki, SP Chojnowo klasa II

    Gratulujemy!

  • 11 Listopada

    Narodowe Święto Niepodległości.

    8 listopada 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu ludzi jest lekcją patriotyzmu i historii.

  • Wizyta księdza Biskupa w naszej szkole

    Wizyta księdza Biskupa w naszej szkole.

    Dnia 6 listopada 2024 roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego. Nasi uczniowie powitali Biskupa piękną pieśnią "Barką". Ksiądz Biskup skierował swoje słowa do uczniów, nauczycieli i pozostałych gości. Podkreślił, jak ważne jest, aby szkoła była miejscem, gdzie rozwijają się nie tylko umiejętności intelektualne, ale także duchowe i moralne. Było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach.

  • Szkolny konkurs plastyczny "Stop agresji i przemocy"

    Szkolny konkurs plastyczny "Stop agresji i przemocy"

    W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Stop przemocy i agresji” przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz "Mam super moc - widzę i reaguję na przemoc" dla uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy dotyczącej przeciwdziałania przemocy. Konkurs miał na celu m.in. uświadomienie młodym ludziom, jak negatywne skutki może nieść przemoc. Celem konkursu było również eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy, ochrona przed agresją, zwiększenie reagowania na stosowanie przemocy, a także edukacja dzieci w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy.

    Każda praca wykonana indywidualnie pokazywała nam wiedzę ucznia na temat przemocy i uwrażliwiała na zło płynące z jej stosowania. Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

    Laureaci konkursu plastycznego:

    Klasy I-III

    I miejsce: Lena Dębska - klasa II

    II miejsc: Tomasz Bilicki - klasa II oraz Ignacy Bruzda - klasa III

    III miejsce: Bartłomiej Kiwicki - klasa II oraz Dawid Stolarski - klasa III

    Klasy IV-VI

    I miejsce: Karol Bukowski - klasa V

    II miejsc: Szymon Ogrodowczyk - klasa V

    III miejsce: Igor Konpiński - klasa V

  • Szkoła Pamięta

    "Szkoła Pamięta"

    Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji "Szkoła Pamięta". Podjęte inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu cieszą się dużym zainteresowaniem w środowisku szkolnym i są też okazją by uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Dlatego nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej i włączyła się w akcję "Szkoła pamięta”. Uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunem Wolontariatu panią Beatą Dąbrowską i panią Dyrektor Renatą Bukowską odwiedzili lokalne miejsca pamięci by zapalić znicze na grobach osób zasłużonych i cenionych w społeczności lokalnej (polegli żołnierze, kombatanci, księża naszej parafii, Pomnik Jana Pawła II ). Pamięć o Nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. 

    Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, których już z nami nie ma. Niewątpliwie takie wyjścia do miejsc pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. 

  • Konkurs wiedzy z języka angielskiego

    Konkurs wiedzy z języka angielskiego

    Konkurs wiedzy z języka angielskiego "Pumpkin Vocabulary Challenge".

  • Dzień Dyni

    Dzień Dyni w naszej szkole

    Dzień Dyni w przedszkolu.

    Dzień Dyni w naszej szkole.

    Zawody sportowe z Dynią w roli głównej.

    Dyniowe stworki potworki.

  • Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Październik-Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

    Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,
    w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

    Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szereg akcji promujących czytelnictwo
    i działalność biblioteki:

    - Akcję czytelniczą „Starsi czytają młodszym”

    - Konkursy i wystawy

    - Czytanie na przerwach w bibliotece

  • XX Kampania Białych Serc

    XX Kampania Białych Serc

    XX  Kampania Białych Serc-Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku hasło Kampanii brzmi „Mam smaka na zdrowie”  Głównym tematem jest uzależnienie dzieci i młodzieży od tzw. śmieciowego jedzenia.

  • Spacer do lasu klasa 2

    Jesienny spacer do lasu uczniów klasy 2.

    21 października 2024 roku uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą udali się na jesienny spacer do lasu, w celu obserwacji przyrodniczych. Podczas spaceru po lesie dzieci poznawały bogactwa lasu - rozpoznawały drzewa i krzewy po liściach, owocach i korze - nazywały je. Zbierały materiały przyrodnicze: liście, żołędzie, szyszki, kora, mech. Podczas wycieczki do lasu robiliśmy zdjęcia wybranym okazom przyrodniczym.

  • Bijemy Rekord

    "Bijemy Rekord w udzielaniu pierwszej pomocy"

    Bijemy Rekord w pierwszej pomocy. "Wszystkie ręce na pokład".  16  października obchodzimy "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Akcja organizowana jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jej celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Próba bicia rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. 

  • Pomagamy

    "Szkoły Szkołom" - pomagamy powodzianom.

    Akcja - pomagamy szkołom, które zostały dotknięte powodzią,

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej - 14 października, wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Święto wszystkich pracowników oświaty. Tych, którzy tworzą szkołę teraźniejszości, przygotowując młode pokolenie do życia w przyszłości. Piosenką i wierszem uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę.

  • Sadzenie drzew i krzewów

    "Święto Drzewa" - Sadzenie drzew i krzewów.   

    10 października z okazji Święta Drzewa uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w akcji sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na terenie wokół szkoły. Rośliny ozdobne pozyskaliśmy biorąc udział w projekcie Polenergii " Graj z nami w zielone ". Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest pani Beata Dąbrowska.

  • Sprzątamy dla Polski

    "Sprzątamy dla Polski" - akcja ekologiczna

    4 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że mają planetę w swoich sercach. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. 

  • Wycieczka do Nadleśnictwa Dwukoły

    Pokazowa Zagroda Żubrów w Krajewie

    2 października uczniowie wraz z opiekunami udali się do Nadleśnictwa Dwukoły w Krajewie. Nadleśnictwo prowadzi działalność edukacyjną. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy o środowisku, kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą przyrodę. Zajęcia terenowe, wycieczki oraz pogadanki odbywają się na ścieżkach edukacyjnych. W zagrodzie przebywa żubr z Wolińskiego Parku Narodowego Pomeranin i jego partnerka z Białowieskiego Parku Narodowego Powilga. Towarzyszą im dwa młode żubry z Nadleśnictwa Borki. Pokazowa Zagroda Żubrów w Krajewie ma spełniać funkcje ochrony przyrody, poprzez stworzenie rezerwy genowej odizolowanego stada jak i funkcję dydaktyczną i poznawczą, poprzez przybliżenie społeczeństwu biologii tego pięknego, majestatycznego zwierzęcia. Istotny jest również fakt, że zagroda powstała w miejscu gdzie w promieniu 130 km  nie istnieje inna możliwość obcowania z królem puszczy. Infrastruktura, która powstała w ramach tej inwestycji pozwala na wygodną i bezpieczną obserwację żubrów. 

  • Dzień Odblasków

    Dzień Odblasków w naszej szkole.

    „Świeć Przykładem – Noś odblaski”.

    Akcja ma na celu uświadomienie pieszym, o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. W tym dniu pani Dyrektor wręczyła uczniom elementy odblaskowe i poprosiła, aby każdy uczeń umieścił odblaski na swoim tornistrze w celu poprawy bezpieczeństwa pieszego.

    Tegoroczne hasło dnia odblasków w naszej szkole "Pamiętajcie Dzieciaki - Odblaski Na Plecaki".

    Nawet niewielki element odblaskowy może uratować pieszemu życie, ponieważ dzięki niemu jest on widoczny z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego. Osoby posiadające elementy odblaskowe są widoczne dla oczu kierującego z odległości 100-150 metrów co powoduje, że kierujący pojazdem może odpowiednio zareagować.

strona: