Informacja Regulamin Godziny otwarcia Lektury szkolne klasy IV Lektury szkolne klasy V Lektury szkolne klasy VI Lektury szkolne klasy I-III PROCEDURY ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Biblioteka Szkolna

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CHOJNOWIE

1. Prawo do korzystania z biblioteki mają uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chojnowie.

2. Wypożyczyć można jednocześnie 1-3 książki, w zależności od zasobów biblioteki i potrzeb czytelnika

3. Książki są wypożyczone na okres nie dłuższy niż 2 miesiące.

4. Bibliotekarz może przesunąć termin zwrotu wypożyczonej książki, jeżeli nie ma na nią zapotrzebowania ze strony innych czytelników.

5. Bibliotekarz może zażądać zwrotu książki(ek) przed terminem, jeżeli stanowią one szczególnie poszukiwane pozycje.

6. Na prośbę czytelnika bibliotekarz może rezerwować książki aktualnie wypożyczone przez innych czytelników.

7. Po wejściu do biblioteki czytelnik winien zgłosić się do bibliotekarza, podać nazwisko, zwrócić wypożyczone książki, wybrać nowe i kartę książki oddać bibliotekarzowi.

8. Bibliotekarz, na prośbę czytelnika, udziela informacji o książkach, pomaga w wyborze książek, korzystaniu z katalogu.

9. Czytelnik jest zobowiązany do poszanowania książęk będących własnością biblioteki.

10. Za szkody wynikłe z zagubienia lub zniszczenia książki odpowiada czytelnik.

11. Czytelnik zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu.

12. Przy bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki, do którego mogą należeć czytelnicy.