Informacja Regulamin Godziny otwarcia Lektury szkolne klasy IV Lektury szkolne klasy V Lektury szkolne klasy VI Lektury szkolne klasy I-III PROCEDURY ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Biblioteka Szkolna

PROCEDURY ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

PROCEDURY ZWROTU KSIĄŻEK, PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  W SZKOLE                              PODSTWOWEJ W CHOJNOWIE W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA                                              OD 8 - 22 CZERWCA 2020 R.

1. Godziny pracy biblioteki szkolnej:  11.30 – 13.00  (od poniedziałku do piątku)

2. Ze względu na liczbę wypożyczonych książek oraz kwarantannę, której muszą być poddane zbiory, zwrot książek do biblioteki szkolnej został podzielony na dwa etapy:

1 etap: zwrot książek literatury pięknej– od  8 czerwca do 10 czerwca;

2 etap: zwrot podręczników szkolnych – od 18 do 22 czerwca.

PROCEDURA ZWROTU KSIĄŻEK LITERATURY PIĘKNEJ

1.  Uczniowie/Rodzice mogą dokonywać zwrotu książek od 8 czerwca (poniedziałek) do 10 czerwca (środa) 2020 r. w godzinach  11.30 – 13.00.

2.  Miejscem zwrotu książek jest korytarz szkolny przy głównym wejściu.

3.  Nauczyciel bibliotekarz/Rodzic/Uczeń podczas zwrotu książek powinien używać środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki) oraz przestrzegać dystansu 2 m od drugiej osoby.

4.  Uczniowie/Rodzice  do wyznaczonego miejsca (główny  korytarz ) podchodzą  pojedynczo.

5.  Zasady  zwrotu książek do biblioteki:

* Uczeń/Rodzic  oddający książkę, podaje na kartce dane czytelnika: nazwisko, imię, klasę oraz numer telefonu (do kontaktu).

* Uczeń/Rodzic  umieszcza książki  wraz z danymi czytelnika  w reklamówce foliowej.

*  Uczeń/Rodzic zostawia reklamówkę z książkami w wyznaczonym miejscu  (stolik na korytarzu szkolnym).

*  Wszystkie zwrócone zbiory biblioteczne podlegają kwarantannie. Okres kwarantanny dla książek              i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);

tektura i papier – wirus jest aktywny do 24 godzin (jedna doba).

6.  Za książki zniszczone lub zagubione Rodzice są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.

PROCEDURA ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

1. Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej będzie odbywać się od 18 do 22 czerwca 2020 r.

2. Miejscem zwrotu podręczników jest korytarz szkolny przy głównym wejściu.

3. Bibliotekarz/Rodzic/Uczeń podczas zwrotu podręczników powinien używać środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki) oraz przestrzegać dystansu 2 m od drugiej osoby.

4. Uczniowie/Rodzice do wyznaczonego miejsca (główny korytarz) podchodzą pojedynczo.

5. Zasady zwrotu podręczników:

* Przyjmowane są tylko pełne komplety (uczeń ma obowiązek usunięcia zapisanych ołówkiem notatek, podkreśleń, sklejenia kartek). Za podręczniki zniszczone lub zagubione Rodzic, zgodnie z regulaminem, zobowiązany jest do wniesienia opłaty w określonym terminie.

* Podręczniki są zwracane przez Uczniów/Rodziców w ustalone przez Dyrektora oraz nauczyciela bibliotekarza dni, w celu zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia grupowania się osób.

* W danym dniu podręczniki zwraca wyznaczona klasa, w wyznaczonych godzinach.

* Uczeń/Rodzic  podaje na kartce dane czytelnika: imię, nazwisko, klasę , numer telefonu.

* Uczeń/Rodzic  umieszcza podręczniki  wraz z danymi czytelnika  w reklamówce foliowej.

*  Uczeń/Rodzic zostawia reklamówkę z podręcznikami  w wyznaczonym miejscu  (stolik na korytarzu szkolnym).

* Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników.

6. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia podręcznika Rodzic zobowiązany jest do wpłaty kwoty wartości podręcznika, o czym zostanie poinformowany przez nauczyciela bibliotekarza.

Procedury opracowano w oparciu o wytyczne Biblioteki Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.